Daniel’s Lab rusza z sezonem po sezonie (rowerowym).

Koleżanki i koledzy

 

Sezon się praktycznie skończył, wszystkie zawody przejechane, pomysły rowerowe 2018 (mamy nadzieję) zrealizowane, ale zostało jeszcze trochę czasu do wykorzystania do końca roku, a potem jeszcze więcej do rozpoczęcia nowego sezonu. Wracamy zatem do naszych objazdów okolicznych „gór” i bezdroży.

 

Chcemy nadal wykorzystywać zmiany klimatu które przeniosły Polskę ze strefy kontynentalnej do morskiej (umiarkowane temperatury i brak śniegu na nizinach w zimie).Tak jak poprzednim sezonie jesienno – zimowym będziemy organizowali wspólne wyjazdy które zazwyczaj będą się rozpoczynały przy Molo Pogoria III w Dąbrowie Górniczej (inne lokalizacje tylko w wyjątkowych wypadkach).  Startujemy zawsze o godzinie 11.00, a z uwagi na to, że to już chłodna pora, jest to na pewno 11.00, nie później. Przyjeżdżamy na spotkanie najpóźniej jak się da i wyjeżdżamy punktualnie. Jeździmy po ogłoszonej wcześniej trasie, dodatkowo będziemy się starali publikować naszą jazdę na FB w formie livetracka, więc spóźnialscy będą mieli szansę dopaść nas gdzieś na trasie (nie mniej liczymy na punktualne stawiennictwo na starcie).

 

W zeszłym roku anonsowaliśmy stałe oznaczenie tras w okolicach Góry Bukowej i Trzebiesławic. Niestety, mimo że nadleśnictwo wyraziło na to zgodę i jest sponsor który pokryłby koszty takiego oznaczenia, pojawił się problem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej organizatora tak wyznaczonych ścieżek. W tej chwili problem nie jest rozwiązany z uwagi na nieuregulowany stan prawny takich przedsięwzięć, dlatego w obszarze tym umieścimy znaki jedynie w miejscach trudnych orientacyjnie, bez stałego wyznaczania ścieżek. Zakładamy, że przejazd z nami oraz udostępnione przez nas dane GPS pozwolą wszystkim odnaleźć się w tym terenie, maksymalnie czerpiąc przyjemność z jazdy na rowerze górskim (mimo braku gór). Opracowaliśmy zmieniony w stosunku do poprzedniego układ tras, starając się wyciągnąć z tego obszaru maksimum różnicy wysokości i jak największe zróżnicowania terenowe przejazdów. Trasy będziemy sukcesywnie publikowali na stronie www.danielslab.pl

 

W poprzednim sezonie jesienno-zimowym dały się zauważyć pewne problemy w spójności grupy podczas jazdy; dla jednych tempo było za szybkie, dla innych zaś za wolne. Chcielibyśmy wam zaproponować podział na grupy wg możliwości fizycznych. Słabsza grupa, ale z aspiracjami, jeździ pod okiem Trenera Kolarstwa. W związku z tym zapraszamy was do sklepu Bike Atelier w Sosnowcu, gdzie będziecie mogli przeprowadzić test FTP na urządzeniu z pomiarem mocy. Na podstawie testu będziemy mogli skojarzyć was z innymi osobami jeżdżącymi na podobnym poziomie. Poza tym będzie to okazja do zasięgnięcia informacji u Trenera Kolarstwa II klasy,  na temat optymalnego dla was treningu rowerowego. Do uczestnictwa w niedzielnych jazdach wykonanie testu nie jest konieczne, ale jego przeprowadzenie na pewno usprawni organizację i pozwoli każdemu z uczestników czerpać maksymalną przyjemności i korzyści z jazdy. O warunkach testów i wsparcia Trenera powiemy więcej na najbliższym, niedzielnym spotkaniu.

 

Tymczasowa organizacja będzie opierała się na podziale wg reguły

  • mocna grupa jedzie za Danielem  (jeśli na zawodach regularnie dojeżdżacie na miejscach co najmniej w połowie stawki, to jesteście wystarczająco mocni, żeby dołączyć do tej grupy)
  • grupa słabsza, ale z aspiracjami jedzie za Jackiem (jeśli nie startowaliście w zawodach, ale sporo jeździcie, albo kończycie zawody regularnie dalej niż w połowie stawki, to jest to wasza grupa)
  • grupa „last but not least” jedzie za Andrzejem (jeśli chccie się zorientować czy to spotkania dla was, to jest to wasza grupa)

Uruchomiliśmy grupę    „Daniel’s Lab – trenuj w grupie”. Jeśli jesteście zdecydowani z nami jeździć (jeździliście już w zeszłym sezonie), to dołączcie do niej. W grupie publikowane będą dodatkowe informacje o wyjazdach oraz ogłaszane będą jazdy grup określonych na podstawie testu FTP. Będziecie też mogli organizować w jej ramach własne jazdy. Zapraszamy też do używania grupy już po „naszym” sezonie (czyli w sezonie rowerowym) do organizowania wspólnych wyjazdów na zawody lub w ramach innej aktywności rowerowej (informacja dotrze do tych którzy nie będą w trakcie jazdy „kulą u nogi”). W ramach grupy „Daniel’s Lab – trenuj w grupie”, organizowany będzie w przyszłym sezonie 2019 wspólny wyjazd na jedną z wielkich, europejskich imprez rowerowych z maratonem MTB (wyjazd taki organizujemy co roku, od ok 5-ciu lat).