Jazda niedziela 19 listopada g.11.00, 2,0h, MTB

„Łapiemy słońce” – będzie rześko, ale nas to nie zraża, bo będzie sucho.
Ilość rowerzystów ostatnim razem zrobiła wrażenie, ale i nas zaskoczyła organizacyjnie. Nie ogarnialiśmy rozciągnięcia grupy. Tym razem chcemy zorganizować nasz przejazd inaczej, tak aby każdy znalazł w grupie swoje miejsce - w kupie raźniej. Zrodził się zatem pomysł, aby w trakcie jazdy było 2 prowadzących, o jasno zadeklarowanym tempie jazdy. Tempo podstawowe, które umownie nazwaliśmy "free-ride", w którym uczestnicy jadą we własnym tempie i nie starają się "gonić" prowadzącego - prowadzący pilnuje, żeby nie zgubić grupy. Tempo sportowe, które umownie nazwaliśmy "dynamiczne", w którym prowadzący deklaruje określone tempo jazdy, a uczestnicy jadą zgodnie z tym tempem nie gubiąc prowadzącego.

Wszyscy startujemy w tym samym miejscu, jedziemy trasą do momentu, kiedy prowadzący zarządza powrót do miejsca startu. Wszyscy kończymy trasę w tym samym miejscu i w tym samym czasie.  

Co robimy: jeździmy w okolicy Dąbrowy Górniczej, jedziemy na Górę Trzebiesławską. Grupa „dynamiczna” objeżdża górę dwu lub trzykrotnie (decyzja podjęta będzie w trakcie jazdy) w kształcie pętli lub ósemki. Wybraliśmy najciekawsze rowerowo fragmenty w okolicy. Grupa „free-ride” jedzie podobną trasą, jednak pomijając najstromsze podjazdy i okrążając górę tylko raz.  

Tempo:

  • grupa „free-ride” tempo określa najwolniejszy z rowerzystów (grupę prowadzi Andrzej)
  • grupa „dynamiczna” NP ok. 2,8-3,2 W/kg czyli na poziomie tempa czołowej grupy ostatniego wyjazdu (grupę prowadzi Daniel)

Czas: ok 2 h
Początek i koniec trasy: Molo przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej
Godzina startu: 11.00. (zbieramy się od 10.45)

Żeby wszyscy orientowali się czy podane tempo sportowe leży w zakresie ich zainteresowania i potrzeb, zapraszamy na testy FTP, metodą bezinwazyjnego badania stopnia saturacji krwi. Więcej na ten temat tutaj: http://www.danielslab.pl/nie-rób-tego-sam1/test-ftp

Można też się zorientować jak się sprawy mają za pomocą aplikacji smartfonowej Fizik (http://www.fizik.com/eu_en/spine-concept-evo/) 

Prawdopodobna pogoda:

Zapowiada się okienko pogodowe ze słońcem https://www.wunderground.com/forecast/pl/golonog/50.34787327574801%2C19.221368944348157?cm_ven=localwx_10day 

http://www.meteo.pl/php/meteorogram_id_coamps.php?ntype=2n&id=690


Planowany przebieg trasy:

jazda2017-11-19png 

jazda22017-11-19png