Jazda w niedzielę 17 grudnia 2017 g. 11.00

„Pożegnanie jesieni”
to nasz ostatni organizowany w tym roku wyjazd. Po świętach i przed nowym rokiem będziemy działać już jak rodzina i domowe zajęcia pozwolą. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu w przyszłym roku. Zachęcamy do wystartowaniu jeszcze w tym roku w Rapha Festive 500 

Co robimy: jeździmy w okolicy Dąbrowy Górniczej, jedziemy na Górę Bukową, do Góry Bocianek (okazało się, że góra z wieżą pożarniczą ma nazwę) i do podnóża Góry Trzebiesławskiej. Grupa sportowa objeżdża górę dwu lub trzykrotnie (tempo indywidualne, na miarę swoich możliwości i potrzeb) według znaków na drzewach. Jeśli nasze ostatnie roboty leśne poszły na marne (Szyszko nasypał znowu gałęzi), to pojedziemy trochę dłuższą pętlą przez Trzebiesławice. Grupa „free-ride” (w tempie turystycznym) jedzie podobną trasą, jednak być może pomijając najstromsze podjazdy i z całą pewnością odwiedzi Trzebiesławice. O godzinie 13.00 znowu zbijemy się w „kupę” i razem wracamy do molo.

Ponieważ chcielibyśmy podchodzić do naszych wyjazdów w przyszłości w sposób treningowo bardziej uporządkowany, na pierwsze pół godziny jazdy Jacek przygotował program rozgrzewkowy. Tempo jazdy będzie stopniowo wzrastało od bardzo niskiego do krótkich sprintów. Daniel który poprowadzi grupę jest wyposażony w miernik mocy i będzie nadawał wielkość obciążeń i czas ich trwania. Tempo w trakcie rozgrzewki nie powinno być zbyt mocne również dla słabiej wytrenowanych (zakres powinien być ok dla nowicjusza i dla kogoś kto wykręca FTP przy ok 4,0 W/kg). Po rozgrzewce uczestnicy narzucą swoje własne tempo treningowe (jeździmy cały czas w oznaczonej pętli). Grupa „free-ride” pojedzie oczywiście w tempie tai-chi (czyli bez napinki, miło spędzając czas)


Tempo:

Rozgrzewka:

  • NP 1,7 W/kg x 5 min,
  • NP 2,0 W/kg x 5 min,
  • NP 2,3 W/kg x 5 min
  • NP 2,7 W/kg x 5 min,
  • NP 2,9 W/kg x 5 min,
  • NP 1,7 W/kg x 2 min,
  • sprint x 1 min,
  • NP 1,7 W/kg x 2 min,
  • NP sprint x 1 min,
  • NP 1,7 W/kg x 2 min,

Trening / dalsza część jazdy: własne tempo uczestników (grupa sportowa z Danielem, grupa "free-ride" z Jackiem i Andrzejem)

Zapraszamy również na testy FTP (koniecznie) , metodą bezinwazyjnego badania stopnia saturacji krwi. Więcej na ten temat tutaj: http://www.danielslab.pl/nie-rób-tego-sam1/test-ftpZałączamy tabelę FTP abyście mogli się zorientować co oznaczają podane parametry (no i z potwierdzeniem tego, że każdy da radę odpowiednio się rozgrzać)

ftp-zakresrozgrzewkowypng

Czas: ok 2,5 – 3,0 h

Początek i koniec trasy: Molo przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej
Godzina startu: 11.00. (zbieramy się od 10.45)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na wykorzystanie okolicznych wzgórz w najbliższym czasie: http://www.danielslab.pl/blog/robiliśmy-coś-dla-was-pętla-bukowa

Prawdopodobna pogoda:

Przyzwoita (jak na te porę roku)
https://www.wunderground.com/hourly/pl/golonog/50.34787327574801%2C19.221368944348157/date/2017-11-26
http://www.meteo.pl/php/meteorogram_id_coamps.php?ntype=2n&id=690

Planowany przebieg trasy:

Dojazd i powrót
jazda2017-12-18png
Pętla treningowa
jazda2017-12-18ptlapng
Pętla "awaryjna" / turystyczna
jazda2017-12-18petlaawaryjnapng