Jeździmy w niedzielę 26 listopada - MTB, tempo wszelakie, 11.00 , 2 h

„Integrator” – czyli jak jeździć w grupie nie oglądając się za siebie
Jeździmy coraz większą grupą i mamy wrażenie, że wszystkich to cieszy. Ponieważ chcielibyśmy, aby ten stan trwał jak najdłużej, uważamy, że powinniśmy zadbać o to, aby każdy mógł jeździć z rowerzystami o podobnych możliwościach technicznych i wydolnościowych. W trakcie ostatniej jazdy zaprosiliśmy was na testy FTP które pozwoliłby wam się łatwiej dopasować, teraz zaś chcielibyśmy zaproponować inny sposób, za pomocą którego można osiągnąć podobny cel.

Daniel i Andrzej w czwartek oznaczyli dość dokładnie 5-cio kilometrową pętlę przez Górę Bukową i u podnóża Góry Trzebiesławskiej. Zgodnie z naszą koncepcją, przeprowadzimy rozgrzewkę jadąc z pod Molo przy Pogorii III (ok 30 min) do wieży pożarniczej za Górą Bukową, po czym zrobimy kilka pętli po wyznaczonej trasie. W trakcie jazdy cała nasza grupa podzieli się w sposób naturalny na mniejsze podgrupy – warto zapamiętać kto będzie jechał w pobliżu. Ponieważ, jak to ostatnio zaobserwowaliśmy, lubimy jazdę w dużej grupie, powtarzanie małej pętli kilka razy, pozwoli nam tę grupę zachować, mimo, że każdy będzie mógł jechać w najbardziej dla siebie dogodnym tempie.

Znając predyspozycje uczestników grupy, chcielibyśmy w przyszłości organizować dłuższe przejazdy w nowym terenie, różnicując ją adekwatnie do możliwości rowerzystów biorących udział w wyjazdach.

Czoło grupy poprowadzi Daniel, zamykał ja będzie Andrzej, zaś rola Jacka zostanie określona na bieżąco w zależności od rozwoju sytuacji podczas jazdy (zakładamy, że uformuje się grupa pośrednia).

Wszyscy startujemy w tym samym miejscu, jedziemy trasą do momentu, kiedy prowadzący zarządzi powrót do miejsca startu. Wszyscy kończymy trasę w tym samym miejscu i w tym samym czasie.  

Co robimy: jeździmy w okolicy Dąbrowy Górniczej, jedziemy na Górę Bukową, do wieży pożarniczej i do podnóża Góry Trzebiesławskiej. Grupa  najbardziej „dynamiczna” objeżdża górę dwu lub trzykrotnie (decyzja podjęta będzie w trakcie jazdy) według znaków na drzewach. Grupa „free-ride” jedzie podobną trasą, jednak pomijając najstromsze podjazdy i okrążając górę tylko raz. Jeśli czas pozwoli, na zakończenie zrobimy dodatkową pętlę przez Trzebiesławice. Ten fragment trasy jeszcze nie został oznakowany, więc utrzymywali będziemy tutaj umiarkowane tempo, aby wszyscy uczestnicy mogli jechać w jednej grupie. 


Tempo:

  • grupa najbardziej „dynamiczna” NP ok. 2,8-3,2 W/kg czyli na poziomie tempa czołowej grupy ostatniego wyjazdu (grupę prowadzi Daniel)
  • grupa „free-ride” tempo określa najwolniejszy z rowerzystów (grupę prowadzi Andrzej)
Czas: ok 2-2,5 h
Początek i koniec trasy: Molo przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej
Godzina startu: 11.00. (zbieramy się od 10.45)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na wykorzystanie okolicznych wzgórz w najbliższym czasie: http://www.danielslab.pl/blog/robiliśmy-coś-dla-was-pętla-bukowa

Zapraszamy również na testy FTP, metodą bezinwazyjnego badania stopnia saturacji krwi. Więcej na ten temat tutaj: http://www.danielslab.pl/nie-rób-tego-sam1/test-ftp

Można też się zorientować jak się sprawy mają z waszą mocą za pomocą aplikacji smartfonowej Fizik (http://www.fizik.com/eu_en/spine-concept-evo/) 

Prawdopodobna pogoda: Mimo wszystko liczymy na przychylną pogodę https://www.wunderground.com/hourly/pl/golonog/50.34787327574801%2C19.221368944348157/date/2017-11-26

http://www.meteo.pl/php/meteorogram_id_coamps.php?ntype=2n&id=690


Planowany przebieg trasy:

jazda2017-11-26png

Pętla Bukowa (znaki)
ptlabukowa_1png